Maturitní ples ekonomického lycea

6.jpg

Pro všechny maturanty je jejich vlastní maturitní ples velikou událostí a pro naše letošní ,,lyceáky" k ní došlo   právě v pátek 4. března 2011 ve 20 hodin večer. Ale to předbíhám! - Vždyť jejich ,,ples" začal dnem, kdy poprvé usedli do lavic v Šamánkově ulici jako vyjukaní prváci. Dlouhé čtyři roky chodili ,,promenádu" před zraky profesorů i s svých spolužáků - až se z bažantů  stali dospělí a nyní pouze potvrdili svůj maturantský post před svými rodiči a celou školou tradičním šerpováním.

  Slavnostní nástupy, které obě třídy poctivě trénovaly měsíce dopředu, se vydařily bez sebemenších potíží. Správnou atmosféru dodaly i taneční skupiny, které začátek plesu doplnily. Následoval proslov pana ředitele i s hudební vložkou :-) a vystoupení

zástupců z jednotlivých tříd.   Pak už maturanty čekalo to nejdůležitější - šerpování a přípitek. Třídu 4.A si ošerpovala třídní profesorka Jolana Rulíková a sousední 4.B dekorovala rovněž její třídní,  profesorka  Milena Rokošová. Po společném přípitku na úspěšné složení zkoušky čekal maturanty opravdu poslední oficiální bod večera - tanec s rodiči. Kapela zahrála waltz, takže si oprášili dovednosti získané před dvěma lety v  tanečních kurzech.

Po všech těchto oficiálních formalitách konečně  začala na parketu zábava pro všechny a trvala až do pozdních nočních hodin. Lidí sice  postupně ubývalo,  přesto jich do konce zůstalo hodně. Pro maturanty ale ples tímto dnem neskočil - bude pokračovat až do té doby, než za sebou s maturitním vysvědčením v ruce naposled zabouchnou dveře školy .. :-)

 

Lenka Prágrová