Divizní finále ve futsale

IMG 20200218 112111Znovu přepisujeme historii naší školy!!!

V úterý 18. února se náš futsalový tým sešel už v 6 ráno na vlakovém nádraží v Liberci a měl před sebou dlouhou a náročnou cestu vlakem do vzdálených Teplic. V Teplicích nás čekalo divizní finále ve futsale a boj o postup do konferenčního finále.

Když jsme dorazili do Teplické haly, tak jsme už cítili ve vzduchu napětí.

Celkem se v hale sešla tři družstva - domácí Teplická obchodka, střední škola z Mostu a OALIB. V našem prvním zápase jsme dostali právě domácí celek, který se chtěl vytáhnout před hojným počtem domácích fanoušků. I tak byl ale zápas po celou dobu v naší režii. Výsledek 4:1 tomu také odpovídá. Tím jsme zapsali první důležitou výhru, která potěšila srdce každého z hráčů v barvách liberecké Obchodní akademie.

Po krátké pauze na odpočinek jsme šli do rozhodujícího boje o postup proti Mostu. Most nás ze začátku překvapil dobrou hrou a ujal se vedení. Do poločasu jsme, ale dokázali zápas otočit v náš prospěch. V druhé půlce tohoto vypjatého duelu zahrávali kluci z Mostu roh, který se po odrazech i od ruky jednoho z protihráčů dostal do brány, ale rozhodčí tento kontroverzní gól

uznali, i přes protesty našich hráčů. Nakonec jsme to ale byli my, kdo dokázal vstřelit poslední a rozhodující gól na 3:2 a mohli jsme se radovat z POSTUPU DO KONFERENČNÍHO FINÁLE v Praze. Tam nás budou čekat nejlepší futsalové týmy z Čech.

V obou zápasech nás skvělým výkonem podržel brankář Štěpán Myslivec, který se zaslouženě stal nejlepším gólmanem turnaje. Střeleckou formu si do Teplic vzal Jakub Flesner a se třemi vstřelenými góly byl nejlepší střelec turnaje.

14 dní před turnajem, konkrétně v pátek 7. 2. 2020, se uskutečnil i futsalový turnaj dívek. I zde jsme měli zastoupení a doufali jsme v postup, jelikož v našem týmu máme několik vynikajících fotbalistek. Bohužel po úvodním vítězství nad domácími Teplicemi 2:0 se nám nevyvedl zápas o přímý postup s Varnsdorfem. Šancí jsme měli mnoho, k našemu smutku nám ale nepřálo štěstí a na konci svítil na časomíře výsledek 2:1 ve prospěch týmu z Varnsdorfu. Několikrát se rozezvučela branková konstrukce, bohužel kýžený gól napadnul. A když Teplice

dohrály s Varnsdorfem 2:2, zbyly nám oči pro pláč. Nicméně příští rok budou naše ambice už ty nejvyšší a pokusíme se s dívkami probojovat až do Prahy.