Soutěž Rozpočti si to!

IMG 20190627 164749Ve školním roce 2018/2019 se naše škola opět zapojila, tentokrát v podobě tří týmů z prvních ročníků, do soutěže společnosti Yourchance o.p.s. pod názvem Rozpočti si to! Smyslem této soutěže je rozvinout finanční gramotnost žáků, a to zejména v tématu domácího hospodaření. Průběh soutěže popsala studentka Kateřina Chmelíková.

Soutěž byla rozdělena do dvou částí, online část a poté finále v Praze. Naší úlohou v tomto úseku soutěže bylo vytvořit si vlastní rodinu a plnit s ní různé ekonomicky zaměřené úkoly za které jsme dostávaly takzvané Chechtáky. Náš tým BUBUKYCH si zvolil variantu čtyř studentů pronajímajících si byt v centru Prahy. Úkolem tedy bylo si vystačit převážně s platy z brigád a menšími příspěvky od rodičů - zaplatit nájem, jídlo, dopravu, studia ale také si například poradit s nečekanými výdaji a k tomu dosáhnout co nejvyšší spokojenosti celé domácnosti. V online kole jsme se umístily na osmém místě což znamenalo postup do celorepublikového finále.

Finále se konalo 27.6. 2019 v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur které jsme si měly příležitost volně prohlédnout a vyplnit kvíz týkající se výstavy. V rámci soutěže jsme měly za úkol obhájit před komisí naši několika měsíční práci z online části - představit naši domácnost, vysvětlit cashflow a například do čeho by jsme se rozhodly investovat naše zbylé úspory po splacení všech zbytností. Za prezentaci nám byly přiděleny od poroty další Chechtáky což nás zařadilo na druhou příčku v celkovém pořadí.


Rozpočti si to! byla pro nás skvělá příležitost vyzkoušet si tvorbu domácího rozpočtu, pracovat jako tým a uvědomit si které výdaje jsou opravdu zbytné a které nezbytné.

Tým BUBUKYCH: Klára Bulířová, Veronika Burianová, Tereza Kyksová a Kateřina Chmelíková (studentky z 1.C)

IMG 20190627 164632IMG 20190627 220741