Mnichovanky v Liberci 2019 - projekt Erasmus +

IMG 7703Projekt Erasmus + umožňuje studentkám a studentům středních škol vyjet do zahraničí na praxi, kde si během tří týdnů mohou vyzkoušet své odborné a jazykové znalosti a zdokonalit se ve svém oboru, poznat novou kulturu a vyzkoušet si život „ za hranicemi“. Do zemí Evropské unie jezdí nejen naši studenti, ale i žáci středních škol ze zahraničí jezdí k nám do České republiky. Naše škola dlouhodobě spolupracuje se střední odbornou školou Städtische Robert- Bosch- Fachoberschule v bavorském Mnichově a právě odtud k nám na jaře 2019 zavítaly dvě skupiny studentek, které měly domluvenou praxi v hotelech Clarion Zlatý lev a Radnice.
První dvě dívky, Jasmin a Tamara, dorazily v dubnu a v květnu je následovaly Philine a Luca. Praktikantky byly ubytované na kolejích v Harcově, ráno a dopoledne strávily v hotelech, kde měly možnost vyzkoušet si různé pracovní pozice související s provozem turistického zařízení. V odpoledních hodinách a o víkendu dostaly prostor ke zkoumání naší kultury a zajímavostí našeho regionu.
V této souvislosti patří velký dík studentům naší školy, především ze 3.A a 1.C, kteří se ve svém volném čase uvolili dělat svým německým kolegyním průvodce po městě a usnadnit jim tak pobyt v cizí zemi. Dívky tak mohly v doprovodu našich studentů navštívit Ještěd, podívat se do zoologické a botanické zahrady či se věnovat sportovním aktivitám. K oblíbeným činnostem patří i návštěva Prahy. Děvčata měla také možnost podívat se na výuku němčiny v naší škole a prakticky se podílet na jejím průběhu, což výuku velmi obohatilo a studenti tak získali na studium němčiny nový náhled.
Děvčata si od nás odvážejí nové životní zkušenosti a doufejme pěkné zážitky. Přejme si, aby si podobné zkušenosti odvezli i studenti naší školy, kteří pojedou na praxi do Mnichova na podzim.

20190324 16315120190403 12211220190403 13025920190428 161509IMG 7703