Finále soutěže Rozpočti si to!

20180614 123404Dne 14. 5. 2018 se naše týmy z 2.B – OALIBKY a z 1.D - Legendy zúčastnily finále soutěže z finanční gramotnosti Rozpočti si to! v Praze.

Sraz jsme měli v 7:15 na zastávce autobusu RegioJet. Po cestě do Prahy někteří z nás ještě vymýšleli, co všechno řekneme při prezentaci našeho týmu. Do Prahy jsme přijeli okolo čtvrt na 10. Poté jsme se vydali metrem k Náprstkovu muzeu. Zde nás uvítali a v 10 hodin začínal program.

Náš první úkol spočíval v tom, že jsme dostali pracovní listy s otázkami a museli jsme na ně hledat odpovědi v expozici muzea. Některé otázky nám daly opravdu zabrat, ale na vše jsme odpověděli. Okolo 11:40 jsme se všichni znovu sešli a měli jsme čas do 12:30 na připravení našeho obrázku, který měl zobrazovat, co nám tato soutěž dala, a také jsme měli čas na jídlo, které nám připravili organizátoři muzea.

Ve 12:30 začalo představování jednotlivých týmů a na konci prezentace rozdali organizátoři každému týmu umělé peníze tzv. "chechtáky", které jsme po celou dobu soutěže sbírali.

Po představení všech týmů začalo celkové vyhlašování. Do soutěže se z celé České republiky přihlásilo 120 týmů a my jsme postoupili do pražského finále, kde nás už bylo pouze deset. Oba týmy se umístily krásně - OALIBKY skončili na nádherném 2. místě a Legendy na 4. místě. Za naše chechtáky jsme si mohli koupit věci do školy, dobroty, atd... Z Prahy jsme odjížděli v 15:00.

Do finále jsme se probojovali díky průběžnému plnění úkolů z finanční gramotnosti, které byly zadávány organizací od prosince do konce dubna. Stálo nás to spousta času, ale vyplatilo se!

Tato soutěž nám přinesla mnoho nových a zajímavých informací a za to děkujeme paní profesorce Voplakalové.

Eliška Pluhařová, 2.B