AGM v Dortmundu

AGM.jpg Ve dnech 13. až 16. prosince 2007 se v německém Dortmundu uskutečnilo setkání zástupců 11 evropských škol zapojených do projektu Comenius. Naši školu, která se projektu účastní již bezmála 4 roky, reprezentovali zástupce ředitele Jaroslav Šíma a Zuzana Machálková.
Kromě ohlédnutí se za uplynulými roky partnerství bylo na programu především stanovení oblastí a cílů možné spolupráce pro nadcházející projektové období. „V současné době úspěšně spolupracujeme se školami v holandském Amersfoortu a německém Dortmundu," uvedla Zuzana Machálková. „Ať už se jedná o sportovně zaměřený projekt, nebo projekt týkající se odsunu sudetských Němců, součástí spolupráce je týdenní pobyt studentů v rodinách v zahraničí. Jazykový přínos takovýchto projektů však není to hlavní; daleko větší přínos vidím v tom, že se studenti setkají s jiným kulturně-společenským prostředím, s jehož zvláštnostmi se musejí vypořádat. Učí se tak toleranci ke kulturám odlišným, jakožto i úctě ke kultuře vlastní. Jedině tak se totiž mohou naplno stát součástí jednotné Evropy."
Naše škola by v budoucnu ráda spolupráci rozšířila i na další partnerské země. Není proto vyloučeno, že už napřesrok naši studenti zavítají v rámci projektu Spolupráce škol například do Belgie či Irska.  

 AGM2.jpg  AGM3.jpg