Návštěva Salesiánského divadla v Praze

P1020640a.jpgV úterý 4. prosince vyrazila anglická půlka 4.A spolu se svojí angličtinářkou V. Petržilkovou do Prahy, nikoliv nasávat atmosféru předvánoční Prahy, ale navštívit divadelní představení v angličtině, která pravidelně uvádí Salesiánské divadlo v Kobylisích. Tentokrát to byla Orwellova Farma zvířat (Animal Farm).

Názory a dojmy studentů posuďte sami.

Jana:
Úterní představení se mi líbilo, bylo docela krátké, ale splnilo svůj účel. Určitě doporučuji každému, kdo četl knížku nebo viděl film, aby představení také viděl. Velmi se mi líbilo, že herci mluvili srozumitelně a jejich angličtině se dalo snadno rozumět.

Lucka:
Na návštěvu Salesiánského divadla v Praze jsem se velice těšila. Byla jsem moc zvědavá, jestli se zpracování místními umělci bude podobat spíše knize nebo filmu. Protože se mi líbí knižní verze, byla jsem mile překvapena. Také jsem se trochu obávala, že nebudu hercům rozumět. Nakonec jsem zjistila, že to není zase až tak obtížné. Dokonce jsem rozuměla lépe než minulý rok, když jsme zde byli na hře Oliver Twist.
Aleš:
Jsem rád, že jsme měli možnost shlédnout tuto povedenou dramatizaci Farmy zvířat od anglického spisovatele George Orwella. Největší přínos vidím především v tom, že ji zahráli anglicky mluvící herci a tak to pro nás byl vlastně takový intenzivní poslech. Na rozdíl od prvního představení, které jsme tu zažili asi před rokem, jsem teď už většině rozuměl, což mě mile překvapilo a potěšilo. Nakonec mě napadá jen to, že je škoda, že nemáme takové divadlo v Liberci, protože bychom nemuseli jezdit za představením až do Prahy a mohli bychom jich zažít i víc.
Tomáš:
Už v počátku představení, které začalo sólem jednoho z herců na bicí s moderním nádechem, jsem si uvědomil, že tato alternativní činohra nebude jako všechny ostatní. Po krátkém uvedení postav se začal děj svižně vyvíjet. Angličtina herců byla čistá, dobře srozumitelná a to dokonce i v pěveckých intermezzech. Navíc oproti představení Charlese Dickense - Oliver Twist, na které jsme se školou byli minulý rok, jsem až na pár slov rozuměl všem dialogům. Jsem rád, že jsme se na toto představení vydali a určitě se na nějaké další v budoucnu zajdu podívat.
Nikola:
Divadelní hra Farma zvířat v anglickém podání se mi velice líbila, dokázala mě to vtáhnou do děje a pobavit. Herci byli vtipní hlavně ve chvíli, kdy se snažili velmi věrohodně napodobit daná zvířata. Na druhou stranu dokázali vytvořit i napjatou atmosféru. Obzvláště mě zaujaly scény, kde se zpívalo a bubnovalo. Ráda bych navštívila i jiná představení v jejich podání. Zároveň jsme se touto příjemnou cestou i vzdělávali.
Klára:
Přiznávám, že jsem si nedovedla představit, jak by se dala Farma zvířat zinscenovat, proto jsem byla velice pozitivně překvapená, jak poutavě toto představení herci ztvárnili. Do rolí se opravdu vžili a ani nebylo třeba výrazných kostýmu, aby divákovi došlo, jaké zvíře představují. Mluvili velmi výrazně, tak bylo jejich angličtině dobře rozumět. Zaujaly mě také pěvecké vstupy, které velmi oživily představení.

P1020648a.jpg  spolecna.jpg