Šamanka a Jizeran na regionálním veletrhu fiktivních firem v Praze

Šamanka s.r.o. fotka 1Dne 29. 01. 2020 se naše fiktivní firmy zúčastnily již 14. regionálního veletrhu fiktivních firem, který organizovala Obchodní akademie Vinohradská v Praze. Před samotným zahájením veletrhu jsme měli příležitost připravit své stánky s nabídkou našich produktů. Jizeran prodával tradičně pivo a Šamanka bio limonády. Veletrh byl v deset hodin slavnostně zahájen a my mohli začít obchodovat. Uzavírání obchodů šlo velice dobře a od ruky. Následovala prezentace firem před porotou - hodnotil se projev prezentujícího a také samotná grafická a obsahová stránka prezentace.

V průběhu celého veletrhu stánky všech firem postupně obcházeli porotci a hodnotili, jak jednotlivé týmy své firmy představili a také hodnotili dekoraci stánku. Některé zúčastněné fiktivní firmy překonaly naše očekávání. Důležitým kritériem hodnocení odborné poroty bylo také vyplňování daňových dokladů, u něhož ze strany zákazníků padlo i pár záludných otázek.

Mezi porotci byl i profesor cizího jazyka, který prověřil, zda bychom si s anglicky mluvícím zákazníkem věděli rady. To však naši jazykoví experti Terka a Tomáš s přehledem zvládli.

V žádné ze soutěžních disciplín naše firmy bohužel nezvítězily, zato jsme si odnesli spoustu dobrých rad, nápadů, připomínek a hlavně zážitků. Domů jsme všichni dorazili v pořádku a už se těšíme na další, tentokrát ještě větší, březnový mezinárodní veletrh, na kterém získané zkušenosti určitě uplatníme.

Juříčková 3. C, Audyová 3. B