Lyžařský výcvik

IMG 1914Hlášení o situaci na lyžařském výcviku, leden 2020

Ve dnech 12.1. až 17.1. proběhl lyžařský výcvik prvních ročníků v Rakousku ve městě Lienz. Ve večerních hodinách jsme se sešli před školou a usadili se v autobuse. Cesta do Rakouska proběhla bez problémů, hráli jsme hry, povídali jsme si a hlavně spali. Po cestě jsme měli malé pauzy na záchod, kde jsme byli rozhořčeni nutností platit.

V ranních hodinách jsme dorazili na místo určení, kde jsme okusili horský chlad a mohli jsme se pokochat krásným výhledem na Alpy. Po rozdělení do pokojů jsme vyrazili lyžovat. Nerozježděný, upravený sníh nám poskytoval vynikající rajón. Po obědové pauze jsme opět vyšli lyžovat a na večer jsme se vypravili do místní krčmy na hostinu. Byli mezi námi tací, kterým se stravování na zájezdu nelíbilo, ale myslím si, že většině jídlo chutnalo a byli spokojeni. Po večeři jsme unavení vyrazili spát.

V úterý ráno jsme se vydali na snídani a poté lyžovat. Začali jsme potkávat lyžařské školy a museli jsme si dávat pozor abychom se nesrazili, jelikož dělali velmi velké obloučky. Po večeři jsme měli přednášku od paní Jeřábkové o historii lyžování a také nám instruktor Petr zařídil zábavu ve formě hry na kytaru, zpěvu a byla zde i výzva k tanci.

Ve středu jsme dále lyžovali a já jsem se neúspěšně pokusil závodit s jednou z paní profesorek.

Ve čtvrtek jsme si naposledy zalyžovali, někteří zazávodili, sbalili věci a vyčkali na autobus.

Když přijel autobus, zjistilo se, že má rozedřenou gumu u přívěsu na zavazadla. A tak jsme měli ještě čas jít nakupovat. Do Liberce jsme dorazili v brzkých ranních hodinách. Po úklidu autobusu a rozebrání věcí se studenti rozešli vlastními cestami. Celkově proběhl zájezd velmi dobře, po celý kurz nám přálo počasí, bylo teplo, svítilo sluníčko a sníh držel.

Myslím si, že si výcvik všichni užili a že stál za to.

Motejlek 1.D