Naši absolventi o svém studiu na vysokých školách

absolvent

 

Stalo se již tradicí, že v posledním předvánočním týdnu se na půdu školy vrací naši bývalí absolventi – nyní posluchači vysokých škol. Chceme tak budoucím maturantům zprostředkovat setkání s těmi, kteří pokračují dál ve studiu.
Letos jsme zde měli možnost přivítat celkem osm bývalých absolventů, nyní posluchačů Ekonomické fakulty a Fakulty přírodovědně humanitní a pedagogické v Liberci, VŠE Praha, Univerzita Pardubice a VŠ Škoda auto. 

 

 A o čem všem se hovořilo? Za zmínku stojí např.:

• VŠE v Praze má velmi dobrý kredit, potkáte úplně nové lidi, odříznete se od „pupeční šňůry“. Když zaměstnavateli řeknete, že jste z VŠE, okamžitě po vás „hrábne“.

• Studium v Liberci má zase nesporné výhody finanční („mamahotel“). A od života na kolejích nemusíte být odříznuti, je spousta studentských akcí. Jsou-li volné pokoje, získá je i ten, kdo bydlí v Liberci.

• Ekonomka na TULce není lehčí, jak se údajně říká. Když „dáte“ matiku, čeká vás neméně pikantní statistika. Ale i přesto stojí vysokoškolské studium za to!

• „Peďák“ v Liberci není žádná procházka růžovým sadem. Např. obor Angličtina vám dá pořádně zabrat.

 Chcete-li mimo domov, ale ne do Prahy, je spousta dobrých škol i jinde. Např. Pardubice nebo Mladá Boleslav.

 Zjistěte si, jaké předměty se na vybraném oboru vyučují, ať to není začátek vašeho konce.

• Studium na VŠ je úplně jiné než na SŠ, při dobré organizaci máte spoustu volného času. Můžete pracovat, či se věnovat svým zálibám. Případně i studovat 2 školy naráz.

 Vysokoškolský život je v mnohém svobodnější než ten středoškolský, ale je to hlavně o zodpovědnosti. Nic nemusíte, pokud nechcete, nikdo vás nenutí, je to jen na vás.

 „Obchodka“ vám dává výborný základ.

Stručně shrnuto: Pokud chci VŠ vystudovat, stačí jediné: CHTÍT. Tak hodně štěstí ve vašem studiu a nezapomeňte, že podmínkou je úspěšně odmaturovat!

Simona Daňková, vých. poradce