Exkurze do Senátu a Poslanecké sněmovny v Praze

foto 4A 1 1Dne 25. 11., 2. 12. a 9. 12. se třídy 4. A, 4. B a 4. C vydaly na exkurzi do Senátu a Poslanecké sněmovny v Praze.
Výlet jsme zahájili v Senátu ve Valdštejnském paláci, kterým nás provedli a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací jak o stavbě samotné, tak i historii českého Senátu. Historické místnosti zde byly nádherné a výzdoba precizní. Velice nás uchvátily malby na stěnách. Poté jsme se přemístili do jednacího sálu, kde dříve bývala konírna. Tuto prohlídku jsme zakončili dotazy jak z naší strany, tak ze strany průvodců.

Dále jsme se vydali o kousek dále do Poslanecké sněmovny. Zde nás uvítali 20minutovým úvodním videem o historii a vzniku parlamentarismu. Následovala prohlídka budovy, kde jsme viděli různé kanceláře, krásné sály a samozřejmě i samotnou poslaneckou sněmovnu. Zde se nám líbilo nejvíce.

Například jsme zde mohli vidět zasedací pořádek poslanců, který nás velice zaujal. Ke konci jsme měli možnost nahlédnout z balkónku na náměstí, kde leží památník Milady Horákové.

Děkujeme paní profesorce Ing. Hranáčové za zajímavou exkurzi a za doprovod paní profesorce Ing. Peteráčové Hyxové.

Eliška Pluhařová, 4. B