Film a muzeum - 1.C

IMG 20191120 133208

Ve středu 20.11. se celá třída 1.C vydala s paní profesorkou Jeřábkovou a Špačkovou do Prahy na film a exkurzi týkající se 17. listopadu. Ráno jsme se sešli na autobusové zastávce Fügnerova a v 7:00 už jsme seděli ve Student Agency a mířili na Černý Most. Na Černém Mostě jsme naskočili na metro, které nás dovezlo k Lucerně, kde už nás čekal film Balon. V Lucerně jsme obdivovali pověšenou sochu svatého Václava sedícího na břiše mrtvého koně od Davida Černého.

Navzdory předsudkům, že film bude nudný, jsme byli všichni mile překvapeni. Film se nám moc líbil a myslím, že všichni jsme byli ke konci napnutí, jak to dopadne. Po skončení následovala 20minutová beseda o filmu.
Poté jsme se vydali do víru velkoměsta. Podívali jsme se na Pomník obětem komunismu, Staroměstské náměstí, přešli Karlův most (kde nás zaujali hlavně racci), vyfotili se u Lennonovy zdi a navštívili spoustu dalších významných pražských míst. Po celou cestu nás provázela vůně trdelníků a dalších cukrovinek, což naštvalo většinu z nás, kteří si snědli svačinu už ráno a po zbytek dne umírali hlady. Naše výprava Prahou končí zase na Černém Mostě, kam jsme se dopravili opět metrem. Tady jsme měli pár minut volno, které samozřejmě všichni využili na nákup jídla. V 15:00 jsme vyjeli do Liberce, kde úplně končí naše výprava. I přes ty negativní věci se našlo mnohem více pozitivních, všichni jsme si to moc užili a přišli domů se spokojeným výrazem.
Aneta Hlubučková 1.C