Pondělí na „pracáku“

DSC 0204V pondělí 25. listopadu 2019 se studenti čtvrtého ročníku veřejnosprávní činnosti zúčastnili exkurze na Úřadu práce v Liberci, která měla za cíl seznámit studenty s chodem Úřadu práce.
Naše exkurze započala v 7:55 před palácem Syner, kde má úřad práce své sídlo. Následně jsme se společně přesunuli dovnitř, kde na nás v informačním poradenském středisku (IPS) čekaly dvě milé zaměstnankyně úřadu.


První aktivita spočívala v orientaci na ÚP. Do dvojce jsme dostali soubor dokumentů, ve kterých se skrývala fiktivní osoba. Tato osoba měla určitý problém a potřebovala poradenskou činnost od Úřadu práce. Naším úkolem bylo zavítat na konkrétní oddělení a vyptat se na veškeré informace, které by nám mohly pomoci. Někteří z nás se dostali i do neveřejné části úřadu, jiní museli vyčkat frontu a vyplňovat dotazníky. Tato aktivita byla velmi zajímavá a pestrá. Napovědělo nám to více o chodu úřadu.
Po programu následovalo shrnutí našich dojmů a poznatků. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí. Co by nám do budoucna mohlo dělat potíže a na co si po případně dávat pozor. Kam se obrátit na Úřad práce, pokud budeme potřebovat pomoc. Také jsme uplatnili naše znalosti z předmětu Veřejná správa.
Nakonec jsme měli možnost zkusit si testy osobnosti. Mnozí z nás tuto nabídku využili a byli mile překvapeni svými výsledky. Poradkyně z IPS s námi následně naše výsledky prodiskutovaly a řekly nám směr, kterým bychom se měli do budoucna zabývat.
Na Úřadě práce je po domluvě neustálá možnost vyzkoušet si testy osobnosti zadarmo, jen je potřeba se dopředu mailem domluvit ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ).
Exkurze se nám líbila a byla rozhodně přínosná. Děkujeme tímto zaměstnancům Úřadu práce v Liberci.

Dominika Čvančarová 4.D