Drakyáda v mateřské škole

s3700031.jpg
Dne 8. 10. 2007 uspořádala naše studentská společnost St@Fi Company v mateřské škole pro malé předškoláky soutěž ve výrobě vlastního draka.
Ze začátku nás mile přivítala ředitelka školky a potom jsme se šli představit dětem a vysvětlit jim, co se bude dít dál. Děti nejdříve byly malinko v rozpacích a bohužel jsme někoho i rozplakali, ale nakonec s námi rády spolupracovaly. Ke každému studentovi byla přidělena skupinka dětí. Sedli jsme si ke stolům, rozdali jsme všem dětem materiál na výrobu a začali jsme pracovat.
Všichni studenti se snažili pomáhat ve svých skupinkách. Děti byli velice kreativní, různě vybarvovaly, ale s výrobou mašlí jsme jim museli pomáhat. Po výrobě draka jsme začali vybírat nejhezčiho draka. Nejdříve jsme pověřili paní ředitelku, aby vyhlásila podle svého úsudku toho nejhezčiho. Potom jsme vybírali my, studenti, nejlepšího draka, ale bylo to velice těžké, protože každé dítě  se snažilo a všechny dráčky byly velmi povedené. Třetí místo však bylo nejtěžší pro děti, protože musely vybrat vítěze mezi sebou. Nakonec se zdařilo vybrat tři vítěze, které jsme obdarovali různými sladkostmi a pravými létajícími draky. Na závěr bylo každé dítě obdarováno za účast sladkostí.
 Děti byly spokojené a vyrazili jsme s nimi ven. Počasí se nám vydařilo, a tak jsme mohli s nimi hrát různé hry. Děti se s námi vyřádily, ale bohužel musely jít na oběd. Vůbec se jim nechtělo a stále s námi chtěly hrát různé hry. Jak na začátku, tak na konci ukápla nějaká slzička, ale nakonec jsme byli všichni spokojení, jak studenti, tak předškoláci.
s3700039.jpg