Vítání léta

Screenshot from 2019-06-23 09-36-26Zpívalo se, hrálo, dupalo a tleskalo do rytmu a ještě se k tomu všemu stihly pojídat různé koláčky, dortíky a párečky. Studenti OALIB se přišli ve čtvrtek o velké přestávce rozloučit se školním rokem a přivítat letní prázdniny. Učebna 50 byla opět plná, stálo se v uličkách a několik studentek dokonce posedávalo na zemi mezi muzikanty. Výběr písní i žánrů byl bohatý, a tak si každý mohl najít tu svou oblíbenou. Vedle dětsky hravé Včelky Máji zaznělo například Lennonovo nadčasové Imagine nebo čechomorsky lidové Mezi horami. Z dalších českých hitovek jsme mohli slyšet Hvězdáře od UDG nebo třeba Víno od Chinasek. Milovníci filmových a seriálových soundtraků se pak mohli zasnít při úvodní písni z Noci na Karlštějně, zavzpomínat na Účastníky zájezdu a Shreka a zatleskat si do notoricky známé melodie ze seriálu Friends. Zlatým hřebem vystoupení bylo pak revivalové provedení hitu We Will Rock You, ve kterém zazářil dokonale namaskovaný dvojník Freddieho Mercuryho. Sérii písní uzavřelo McFerrinovo Don't Worry, Be Happy, které se stalo i závěrečným sloganem celé akce.

Kapela BANDa děkuje všem svým věrným fanouškům z řad učitelů, studentů a bývalých studentů, kteří si přišli zazpívat. Byli jste skvělí a doufáme, že se zase brzy uvidíme na podobné akci, kterou pro vás tentokrát připravili:

Eliška Prokopová - klávesy, grafika; Áďa Šafaříková - viola, speciální zvukové efekty; Soňa Mrázková - ukulele; Mája Kabátková - zpěv, housle; Natka Bitkovská - zpěv, tamburína; Adam Janský - zpěv, cajon, zvučení; Adam Zoul - zpěv, kytara, logistika; Jakub Demel - zpěv, kytara; Lukáš Valeš - kytara; Míša Pelantová - vizualizace; Jakub Venclík - kamera; Lukáš Tesař - security; Míša Nevečeřalová - sponzoring, catering