Exkurze Praha

IMG 20190520 131113Dne 20. 5. 2019 se třída 1.A zúčastnila exkurze do Prahy společně s paní profesorkou Špačkovou a paní profesorkou Šimkovou. Den jsme zahájili srazem na Černém mostě v Praze, ze kterého jsme vyrazili metrem na zastávku Hradčanská, kde odstartoval náš výlet. Naší první zastávkou byl Letohrádek královny Anny, nazývaný též Belvedér. Krásnými zahradami jsme došli k Oranžérii. Dále jsme zamířili k sídlu našeho prezidenta - na Pražský hrad. Také jsme si prohlédli chrám svatého Víta a prošli jeho okolí. Odtud byl především nádherný výhled na celé naše hlavní město.
Z Pražského hradu jsme si vybrali cestu Novým světem. Pozastavili jsme se u pražské Lorety a u dalších významných památek. Cestou na Karlův most jsme míjeli Lennonovu zeď, kde jsme stihli udělat pár povedených fotografií. Ke konci exkurze nás čekalo Staroměstské náměstí. Na závěr jsme měli hodinové volno, díky kterému jsme si odpočinuli a prošli oblíbené obchody. 
I přes nepříznivé počasí jsme si výlet opravdu moc užili, byl plný zábavy a hlavně plný nových poznatků, protože program byl opravdu pestrý. Celou exkurzi doprovázely referáty o daných místech, které jsme si sami pro ostatní přichystali, což skvěle ozvláštnilo celý den. Děkujeme paní profesorce Špačkové za úžasný výlet a těšíme se na další.
Elena Zharkova 1.A