Exkurze do Škoda Auto

Škoda logoVe dnech 29.4. a 30.4. 2019 vyrazily třída 1.B, 1.C a 1.D na exkurzi do Škoda Auto. Po osmé hodině ranní na nás u školy čekal autobus a přibližně za hodinu jsme byli v Mladé Boleslavi.

Když jsme dojeli na místo, dostali jsme na pár minut rozchod v muzeu automobilky. Vyfotili jsme pár fotek a potom jsme si dali sraz u recepce, kde na nás čekala paní průvodkyně. Rozdala nám sluchátka a taková „minirádia“, aby jsme všichni dobře slyšeli.

Také jsme dostali prázdné listy, na které jsme si měli psát poznámky o informacích, které nás zaujaly. Zajímavého tam toho ale bylo tolik, že nám na to jeden papír stačil jen stěží. Paní průvodkyně nám nejdříve řekla něco o historii firmy a dále o tom, jak se auta a jejich výroba s odstupem času zdokonalují. Měli jsme i možnost vyzkoušet si virtuální realitu a projet se starou Prahou.

Po té jsme autobusem popojeli o kousek dál, do lisovny, kde celá výroba začíná. V lisovně se plechy různě zohýbají podle určitých forem. Odtud jsme se přesunuli do výrobní haly, přesněji na montáž. U pásu pracují týmy po deseti lidech, které do auta postupně přidávají a montují potřebné díly. Zde jsme se dozvěděli nejen spoustu zajímavých informací o výrobě, ale také o pracovních podmínkách ve Škoda Auto.

Když jsme vyšli, tak jsme opět nasedli do autobusu, který nás odvezl zpět k muzeu. Tam bylo i zákaznické centrum, ve kterém byly nové modely aut, do kterých jsme si mohli sednout a vyzkoušet si je. Cca po dvaceti minutách jsme se naskládali zpět do autobusu a vyrazili jsme do Liberce. Exkurze byla vyčerpávající, ale i přesto jsme si jí užili a dozvěděli jsme se spoustu informací.


Klára Tušerová, 1.B