Exkurze

vezenDne 1. 3. 2019 se třída 2. B zúčastnila exkurze do Vazební věznice Liberec. Po všech formalitách nutných pro vstup do věznice jsme se přesunuli do zasedací místnosti, kde jsme absolvovali přednášku od paní Mgr. Radky Šmucrové. Seznámila nás se základním fungováním věznice. Ze zasedací místnosti jsme se dostali do druhé části věznice, ve které jsou vězni a cely. Paní Šmucrová nám ukázala zařízení cel a spoustu dalšího.
Poté jsem se přesunuli do místnosti, která slouží pro duchovní účely vězňů. Tam proběhla beseda s vězněm Michalem a panem psychologem. Jako první mluvil pan psycholog, který nám sdělil, jakým způsobem s vězni v programu pro resocializaci odsouzených pracuje. Nejvíce mě zaujala jeho otázka: "Myslíte si, že když máte rozbité auto, které na nějakou dobu umístíte do garáže, tak se samo spraví a bude fungovat?" V další části přednášky mluvil Michal, který nám s velkou otevřeností vyprávěl svůj příběh a jak ho program ovlivnil.
Na závěr jsme se vrátili do zasedací místnosti, kde paní magistra dokončila přednášku. Myslím, že návštěva věznice v nás všech zanechala velmi silné dojmy, a že na ni jen tak nezapomeneme.