Exkurze v Magně

imageV minulých dvou týdnech se studenti prvních ročníků vydali za poznáním společnosti Magna. Sraz byl v 7:35 na zastávce Kubelíkova a poté se šlo společně do firmy. Na začátku jsme šli s doprovodem personalistů firmy do zasedací místnosti, kde nás čekala přednáška o tom, co vlastně Magna je a co se zde vyrábí.

Poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina šla do menšího výcvikového centra, kde si mohla vyzkoušet různé činnosti, které dělají zaměstanci na pracovišti, jako například zahlazování škrábanců na díle nebo smontování opěrátka u ruční brzdy. Druhá skupina se vydala přímo do výroby, kde viděla, jak se z formy vytahuje například nárazník nebo jak pracují zaměstnanci s ještěrkami, ale také to, jak funguje logistika a expedice. Navzájem se obě skupiny vyměnily.

Dozvěděli jsme se hodně věcí spojených s výrobou a logistikou. Například to, jak se jednou podařilo zastavit výrobu automobilky Škoda vzhledem ke špatnému počasí v zimě a způsob, jakým se Magna z této situace poučila, aby se to už neopakovalo. Pár zaměstnanců tam na nás mluvilo, abychom se učili a neskončili tady, takže sranda nechyběla. Po exkurzi jsme se opět vrátili do školy a pokračovali ve výuce.

Anička Poláková, 1. D

Skupina 14.2. 6

Skupina 14.2. 3

8

5

4