Den otevřených dveří

logoNetradiční Den otevřených dveří se konal na naší škole v sobotu 17. 11. 2018. Dveře budovy se tentokrát neotevřely budoucím studentům ale těm, kteří již studium na obchodce mají za sebou.

Od deváté hodiny ranní měli bývalí absolventi možnost prohlédnout si prostory školy
a zavzpomínat společně s vyučujícími na svá středoškolská léta. Kromě klasické prohlídky interiéru školy bylo pro absolventy připraveno i několik drobných doprovodných akcí. Ve druhém mezipatře čekaly na bývalé žáky sady testíků převážně z maturitních předmětů. Ty si mohli návštěvníci dobrovolně vyzkoušet. Úspěch slavil především dnes již nevyučovaný těsnopis. Vzpomínky pomohly oživit i promítané fotografie a leckdo se zasmál nad hláškami studentů z písemek a maturit.
Během celého dne se po škole potloukali jednotlivci, ale i celé bandy bývalých spolužáků, kteří si se zájmem prohlíželi zrekonstruované učebny a s nostalgií vzpomínali na to, jak třídy vypadaly dřív a jaké předměty se v nich vyučovaly.
Velice příjemný den byl zakončen v 16 hodin. Akce se líbila jak pedagogům, tak i bývalým studentům.

Měl jsem opravdu dobrý pocit z osobní návštěvy školy a setkání s několika profesorkami, profesory či spolužáky. Bylo hned na co vzpomínat a jistě se naplnil z hlavních záměrů této vydařené akce.

Škola vzkvétá před očima, takřka celé pedagogické osazenstvo je stále stejně optimisticky naladěno a svěží, tak vám všem přeji hodně dalších osobních i pracovních úspěchů.
Děkuji všem, kteří se zapojili do příprav celé akce.
S přátelským pozdravem
Petr Zahradníček
1997/2001

FOTOALBUM