Výročí školy 1863 - 2018

logoRok 2018 je rokem velkých výročí. V říjnu slavil své založení český stát a vyvrcholil tak rok velkých osmiček, v listopadu přišla řada i na naši školu. 17. listopadu večer zaplnili liberecký kulturní dům absolventi naší školy, aby společně s bývalými i současnými učiteli oslavili 155. výročí založení naší školy. Setkat se s bývalými spolužáky a zavzpomínat na svá studijní léta však nebylo jedinou položkou na programu celého včera. Každý, kdo v sobotu do kulturního domu dorazil, dostal hned po příchodu malou pozornost, po které následovalo připnutí trikolóry, abychom v tak významný den nezapomněli na Mezinárodní den studenstva či výročí sametové revoluce.

Večer zahájil zástupce ředitele školy Jaroslav Šíma spolu s moderátorkou celé akce Janou Šrýtrovou. Po slavnostním projevu Marty Berglové, která připomněla mimo jiné i dlouhou a úspěšnou historii naší školy, přišla na řadu vystoupení našich studentů. Na vlnách retro hudby zatančily současné i bývalé studentky. Před očekávaným koncertem skupiny Těla, která letos na podzim také slaví významné výročí, zahráli a zazpívali jako pomyslní předskokani naši současní studenti. Mladí muzikanti měli úspěch, jejich fanoušci pod pódiem si dokonce vytleskali i přídavek.

Každý, kdo chtěl mít na setkání absolventů vzpomínku, mohl navštívit fotokoutek Lukáše Kvapila. Hned vedle fotokoutku visely na stěnách fotografie učitelů i studentů, kteří si mohli zkusit, jestli se po letech ještě najdou na školních fotografiích. V patře se pak sázelo a ochutnávalo v degustačním kasinu. Nejlepší degustátoři vína, éterických olejů a bylinek o půlnoci dokonce získali ceny. Nebyli jediní, kdo mohl získat odměnu. Počítač, stan, mobil, lyže nebo tablet si pak odnášeli ti šťastlivci, kteří byli vylosováni v absolventském kole štěstí. V závěru večera pak zazněly písničky na přání, které zahrál DJ Pavel Baláž.

FOTOALBUM