Odborné stáže Leonardo - hodnocení studentů - Dolný Kubín

cedule.JPGV neděli 7.10. jsme se ráno sešli před školou a spolu s panem ředitelem jsme vyrazili do Dolného Kubína. Auto praskalo ve švech, protože naše dívčí část posádky měla o trošku větší kufry, než se předpokládalo:-) Cestu jsme ale zvládli a odpoledne jsme se už ubytovávali v kubínském internátě.

Vybavení nebylo nijak luxusní, ale my byli celkem spokojeni, protože bylo alespoň všechno čisté.

V pondělí nás už čekaly povinnosti. Nejprve se kluci šli představit do své nové práce - firmy ELKOP, která vyrábí hliníkové žebříky. Práce kluků spočívala v tom, že měli hledat výrobky firmy ELKOP na českém trhu a vyhledávat a oslovovat potenciální klienty a maloodběratele. Po krátkém posezení jsme se přesunuli na městský úřad, kde zase čekala práce pro nás, holky.


 radnice.JPG  Kubin.JPG  elkop.JPG

Celý první týden jsme na úřadě strávily na odboru sociálních věcí, kde jsme zpracovávaly roční uzávěrky. Zdlouhavá a monotónní práce, tudíž jsme byly rády, když jsme druhý týden začaly pracovat na odboru právním a správy. Tady jsme měly za úkol zpracovávat kupní a záměnné smlouvy, psát exekuční příkazy, posílat dopisy, razítkovat, kopírovat, počítat výměru pozemků atd. Tahle práce byla již různorodá a opravdu nás bavila. Poslední týden jsme strávily na odboru cestovního ruchu. Zde jsme zpracovávaly dotazníky, které vyplňovali obyvatelé Kubína ohledně jejich spokojenosti s městem, kulturním vyžitím, okolím atd. Na všech našich pracovištích jsme byly maximálně spokojeny s přístupem nadřízených a kolegů. Všude nám vyšli vstříc, chovali se k nám mile a když jsme si s něčím nevěděly rady, tak vždy ochotně pomohli. Tudíž naše pracovní část dne probíhala vždy v pohodě.  


prace1.JPG  prace3.JPG  prace2.JPG 

Co ale s volným časem? Na internátě se kromě ping-pongu, hraní na klavír, sledování televize nebo sezení u neuvěřitelně pomalého internetu, nic moc dělat nedalo a tak jsme se snažili trávit co nejvíce času mimo intr.

Kubín je sice hodně malé město, ale na 3 týdny se tu zabavit dá. Chodili jsme po nákupech, navštívili místní bazén, pizzerii, bary, diskotéky, tu a tam jsme vyrazili na procházku někam do přírody...bazen.JPG

Také jsme se byli podívat i o kousek dál - na Oravském podzámku, v přírodním termálním prameni, v Žilině a v Martinu. Jeden den jsme i absolvovali s místní Obchodní akademií výlet do hor. Bylo už ale špatné počasí, takže jsme si z tohohle výletu přivezli nachlazení.


Co se týče stravování, tak snídaně, svačiny a večeře jsme si zajišťovali sami. Ceny jsou tu podobné jako u nás a výrobky taky, takže s jídlem jsme neměli problém. Většinou jsme si potraviny nakoupili v Tescu a nebo jsme zašli do pizzerky nebo fastfoodu.

Na obědy jsme chodili do jídelny na internátě. Měli jsme výběr dvou jídel a vařili opravdu dobře.


 obed1.JPG  obed2.JPG

Během našeho pobytu v Kubíně jsme si na internátu našli přátele, s kterými jsme občas někam vyrazili.


Tři týdny utekly jako voda a nastal čas loučení. Sbalili jsme naše kufry, které byly teď díky dárkům, co jsme dostali na památku, ještě mnohem těžší než na začátku, a vyrazili jsme domů.

Dopravu jsme si zajišťovali sami - Z Kubína do Žiliny, z Žiliny do Prahy a z Prahy do Liberce. Po 12 hodinách cesty jsme konečně dorazili domů.

Celkově se nám pobyt líbil. Samozřejmě, že občas nám vadilo, že jsme v tak malém městě a není tu možnost takové zábavy jako v Liberci, ale tenhle nedostatek nám zas vynahrazoval milý přístup kolegů v práci, ochota od každého, když jsme si s něčím nevěděli rady a samozřejmě přátelé, které jsme si tu našli.
Karol a studenti.JPG

Byli jsme tu ve velmi milé atmosféře a nedostali jsme se zde s nikým do žádného konfliktu nebo problému. Získali jsme zkušenosti a poznali nové lidi. Tahle praxe byla pro nás opravdu dobrý přínos do života!


Alena Pospíšilová, Kateřina Zuzková, Juraj Holeček, Martin Havelka