Exkurze

IMG 20180528 101247Dne 28. 5. 2018 se třída 1.B zúčastnila exkurze do Prahy společně s paní profesorkou Špačkovou a panem profesorem Valeckým.
Den jsme zahájili srazem na autobusovém nádraží v Liberci, ze kterého jsme vyrazili na Černý Most, poté s přestupem na metro na zastávku Hradčanská, kde odstartoval náš výlet napříč pražskými památkami. Naší první zastávkou byla Královská zahrada, následně jsme si o kus dál poslechli nádhernou zvonkohru z pražské Lorety. Dále jsme navštívili okolí i samotné sídlo našeho prezidenta (Pražský hrad), kde jsme měli naše hlavní město jako na dlani. Ke konci exkurze jsme prošli celé okolí Národní třídy, tedy kolem Betlémské Kaple, Národního divadla či točící hlavy Franze Kafky od Davida Černého. Na závěr exkurze jsme měli hodinové volno, kde někteří nakrmili své plačící žaludky dobrým jídlem a odpočinuli si, nebo prošeli své oblíbené obchody.
Výlet jsme si moc užili, počasí nám přálo a program byl opravdu pestrý, jelikož minimálně každý spatřil něco, co předtím v Praze neviděl.
Marek Alaxa, 1.B