Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

DSC01651.jpgDne 29. října v 8 hodin ráno se celá naše třída včetně paní profesorky Bystřické a Rokošové shromáždila na autobusovém nádraží v Liberci. Naším cílem bylo osobně poznat poslaneckou sněmovnu, kterou jsme znali doposud pouze z médií. I přes drobné potíže s dopravní situací na cestě do Prahy jsme dorazili na Černý Most dle našeho časového plánu. Odtud jsme se vydali metrem do stanice Malostranská a díky našim znalým profesorům jsme do poslanecké sněmovny dojeli dokonce s předstihem, který jsme využili k občerstvení.

V 10.30 jsme zahájili exkurzi krátkým a velice poučným videem. Po bezpečnostní kontrole a odevzdání nevhodných předmětů (což je příklad R. K. a jeho kovové nůžky), následovala samotná prohlídka poslanecké sněmovny. Kuloáry, známé jako část budovy, ve které se střetávají poslanci s médii, nás příjemně překvapily výstavou obrazů k připravovaným olympijským hrám v Pekingu. Procházeli jsme kolem kanceláří, ve kterých obvykle úřadují poslanci, ale my jsme toto „štěstí" neměli. Avšak ochotná paní průvodkyně nám zodpověděla veškeré naše dotazy při obsáhlém výkladu na galerii, ze které se nám naskytl pohled na prázdnou, zlatem vyzdobenou poslaneckou sněmovnu. Zde jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací o poslancích a jejich pracovní náplni. Tímto byl náš společný program zdárně ukončen.

Plni nadšení a zážitků jsme se v pořádku sešli na autobusovém nádraží Praha - Černý Most, kde naše putování po Praze končilo nastoupením do žlutého autobusu Student Agency.

Tato exkurze se nám velice líbila, nabyli jsme mnoho zajímavých poznatků a mnoho studentů vážně „uvažuje" o povolání poslance.

Děkujeme za skvělý dozor Ing. Haně Bystřické a Ing. Mileně Rokošové a těšíme se na další společné zážitky...

Lucie Valská, Michaela Šolcová, Marek Zeman a Petr Jágr  3. D

DSC01648.jpg   DSC01657.jpgDSC01656.jpg