Podzimní akademie Grosshennersdorf

dum.jpgLetošní Podzimní akademie v Grosshennersdorfu nedaleko Žitavy se zúčastnilo devět studentů 3.B z naší koly, stejný počet z gymnázia Bogatynia a gymnázia Herrnhut. Tak jako v předešlých akademiích i letos se pracovalo ve třech národnostně smíšených skupinách pod vedením profesionálů. Bližší informace z jednotlivých skupin podali sami studenti. 

Divadelní skupina

Naše divadelní skupina se skládala ze dvou dívek z Polska, čtyř dívek z Německa a nás tří Čechů. V celé skupině jsme měli pouze jednoho kluka, a to našeho Adama, který stejně nakonec hrál starou babičku. Vedoucí divadelní skupiny Olaf s námi sehrál mnoho pohybových a jazykových cvičení. Byl velice kreativní a donutil nás vžít se do pro nás neznámých situací. Konečný produkt - 20 minutová hra se odehrávala na pozadí kavárny, kterou navštěvují rozdílní lidé. Přesto, že termín této akce pro nás nebyl ideální (podzimní prázdniny), nelitovali jsme naší účasti.

Katka, Adam, Martina

   divadlo1.JPG  divadlo.JPG  divadlo2.JPG  
   divadlo3.JPG    divadlo4.JPG  

 

Zvuková skupina

Už od začátku týdne jsme byli rozdělení do tří skupin-divadelní, filmové a zvukové. Začátek se moc nevydařil, jelikož jsme měli přednášku o Evropě, která nikoho neoslovila. Ale v úterý jsme již začali pracovat. Celý týden jsme nahrávali různé zvuky na téma Tady jsem doma. K dispozici jsme měli běžně používané nástroje, které se najdou v každé domácnosti, v koupelně či kuchyni. Nahrávali jsme ale i zvuky zvířat či dopravních prostředků. Zajímali nás také názory na toto téma, proto jsme nahráli i pár rozhovorů s obyvateli vesnice, ale i s kamarády. Mimo jiné jsme se učili hrát na krásný dřevěný nástroj didgeridoo. Většinu času jsme pracovali ve dvou mezinárodních skupinách po čtyřech. Ze shromážděných informací jsme vytvořili dva šesti minutové celky.

Celý týden se nám všem moc líbil.

Iveta, Tereza, Aneta

zvuk.JPG  zvuk2.JPG   zvuk1.JPG

Filmová skupina

Naše filmová skupina se skládala z 10 lidí. Tři Češky ( Eva, Bára a Janča), dále pak pět studentů z Polska a dvě dívky z Německu. Téma pro letošní rok bylo - „Kde jsem doma". Celý týden jsme se snažili dané téma promítnout do naší konečné práce, a tou byl ve výsledku 8 - minutový film. Pracovalo se nám velice dobře, jediný problém byla nepřítomnost stálého překladatele - jazykové problémy. Náš vedoucí Steffan Golombiewski alias Golo je skvělý profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci. Podzimní akademie  se vydařila a klidně bychom si ji rádi zopakovali.

Eva, Jana, Bára

 film1.JPG film2.JPG   film3.JPG


Společné fotografie

  skupina.JPG   skupina1.JPG  skupina2.JPG  
   spolecne.JPG    nocleh.JPG