Gemini

20180313 142656Studenti druhých a třetích ročníků dostali možnost zúčastnit se semináře v rámci projektu Gemini. Na akci jsme vyrazili 12. března a vrátili jsme se 14. března. Ubytováni jsme byli v německém městečku Ostritz, konkrétně v areálu kláštera St. Marienthal.
První den nás čekaly seznamovací hry s německou skupinou studentů. Všichni byli velmi ostýchaví a nevěděli, co od toho čekat. Také pro nás byl připraven seminář, na kterém jsme sestavovali své životní hodnoty a představili své koníčky.
Druhý den byl jistě zajímavější. A to nejen díky nově vzniklým přátelstvím, ale také zajímavou exkurzí v německých podnicích, buď podniku Fit (mycí prostředky) či Siemens (parní turbíny). Program byl také zpestřen návštěvou blízké lesní stezky a vodní elektrárny. Večerní hodiny jsme trávili hraním kulečníku, zpěvem a tancem, nebo jen klábosením s německými studenty. Snažili jsme se co nejvíce uplatnit svoji němčinu, kterou Němci velmi oceňovali, ale nejistota nás i přesto nutila uchylovat se k angličtině.
Poslední den byl zakončen seminářem na téma profesní orientace. Dostali jsme za úkol sepsat krátký článek o dojmech z celého pobytu. Cesta domů autobusem byla krátká, ale i přesto jsme usínali. Možná kvůli rušné předešlé noci. Domů jsme si odvezli zajímavé zkušenosti a někteří také nové kontakty.

Kristýna Švíková, 2. D