Alpy

received 2062423120658955Celý minulý týden jste na chodbách naší školy nepotkávali prváky, protože jsme měli sportovní kurz. Naše skupina, tj. 55 lidiček, se zúčastnila lyžařského výcviku v Rakousku, Lienské Dolomity, pod dozorem paní profesorky Vohradské.
Po náročném nočním přejezdu, jsme se lanovkou vyvezli k naší chatě a hned se vystrojili na ranní lyžování. Nejprve jsme se přivítali s našimi novými instruktory, poté odhadli své síly a rozdělili se do 4 družstev. Sluníčko svítilo, sjezdovky byly perfektně upravené, všichni jsme byli velmi nadšeni. Lyžování jsme přerušili jen obědem z vlastních zásob a zase hurá na svah. K večeru jsme se konečně ubytovali a po vydatné večeři většina z nás zapadla do peřin k zaslouženému odpočinku. Naštěstí jsme tento večer neměli žádnou přednášku, a tak jsme se mohli řádně dospat a připravit na další den. Následující tři dny jsme se snažili zdokonalovat naše lyžařské a snowboardové dovednosti, užívat čerstvého vzduchu, nádherných výhledů a moc netrápit naše instruktory :-).
Ačkoliv se počasí během týdne postupně zhoršovalo a občas nás potrápilo sněžení, mlha i pořádný vichr, neodradilo nás to a lyžovali jsme do poslední chvíle. Někteří studenti ještě využili možnosti závěrečné relaxace v nedalekém bazénu. Pak už následoval jen nákup v Intersparu a nekonečná cesta s protivným řidičem domů. Ráno v půl páté nás už v Liberci očekávali rodiče, rychlé rozloučení a cesta domů.
Škoda jen, že nám kurz tak rychle utekl a na další si počkáme zase až za rok. Děkujeme všem, kteří nám dopřáli tento zážitek, moc jsme si to užili!

Studenti 1. roč.