Krajské kolo KB Florbal Challenge

IMG 20180108 121416-01V pondělí 8.1.2018 se dívčí florbalový tým pod vedením paní profesorky Vohradské a letošní maturantky Kristýny Zíkové zúčastnil krajského finále soutěže KB Florbal Challenge, kterou pořádá Český florbal.

Turnaje se celkem zúčastnily čtyři týmy z různých škol Libereckého kraje. Z Frýdlantu přijely Seveřanky z Pohraničí, Českou Lípu zastupoval tým Kolomaz, za Liberec se představila Střední umělecká škola a naše Obchodní akademie.

Naše Šamanky se v půl deváté  sešly v hale míčových sportů v Liberci. Hned se vrhly do prvního utkání se SUŠ, kterou porazily vysoko 6:0. Po delší pauze čekal holky druhý zápas, a to proti Kolomazu. I přes velkou bojovnost náš tým nakonec podlehl soupeřkám 0:2. Poslední souboj potom odehrály proti Frýdlantu. Seveřankám došly síly, a tak si holky připsaly druhou výhru v poměru 4:0.  

Děvčata si pak při vyhlášení došla pro pohár a medaile za krásné 2. místo! Zároveň pro naši školu získala set nových fotbalových holí. Do národního finále se holky bohužel neprobojovaly. Postoupila pouze děvčata z České Lípy, která krajské kolo vyhrála.

Turnaje se zúčastnila děvčata: Aneta Novotná, Adéla Bernatová, Anežka Baková, Kateřina Šulcová, Kateřina Štáfková, Simona Berková, Anežka Sálová, Tereza Budinová, Adéla Schumpichová, Kateřina Kiliánová.

Za celý tým Šamanek bych chtěla poděkovat paní profesorce Vohradské za možnost zúčastnit se turnaje a za skvělý dohled a rady! Děkujeme.

Kristýna Zíková

IMG 20180108 212850 668

IMG-20180108-WA0007-01