Parlament

20171218 133248Dne 18. prosince se třída 4. C vydala společně s paní profesorkou Petrou Voplakalovou a paní profesorkou Svatavou Tesařovou na exkurzi do Poslanecké sněmovny, Senátu a Parlamentu České republiky. Žáci se přepravili z Liberce do Prahy individuálně veřejnou autobusovou linkou a sešli se na stanici metra Černý Most. Poté se společně přesunuli na stanici metra Malostranská, odkud se pěšky vydali k budově Poslanecké sněmovny, nacházející se nedaleko, v pražské čtvrti Malá Strana.
Před samotnou exkurzí bylo nutno projít bezpečností kontrolou, která proběhla bez komplikací. Prohlídka byla vedena zaměstnankyní parlamentu. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o budovách, v nichž parlament sídlí, o jeho fungování a historii. Navštívili Dolní komoru parlamentu, Poslaneckou sněmovnu a měli tak možnost vidět prostory, ve kterých se hlasuje a rozhoduje o důležitých politických a společenských otázkách. Poté žáci navštívili budovu Senátu, politického orgánu vzniklého v poměrně nedávné době, a to v roce 1996.
Po skončení exkurze měli žáci možnost rozhodnout se, zda se vrátí zpět domů, či se vydají do ulic našeho malebného a historicky pozoruhodného hlavního města. Exkurze byla jedinečnou příležitostí podívat se na místo, kde se rozhoduje o politickém směřování naší země, a zároveň kulturním zpestřením v rámci vzdělávacího procesu vedoucího k úspěšně složeným maturitním zkouškám a vstupu do dospělého života.
Iveta Voháňková, 4.C

20171218 133248

20171218 110611