odborné stáže leonardo da vinci - slovensko

odjezd.jpgV neděli 7.10.2007 v 9.00 začala pro čtyři studenty obchodní akademie cesta do Dolného Kubína. Na Slovensku je čekala třítýdenní odborná praxe v rámci projektu Leonardo da Vinci.

Cesta proběhla v pohodě a večer jsme byli přivítání ředitelem zdejší obchodní akademie, která nám zprostředkovala stáže.

V pondělí od 8.00 to nastalo. První „předání" studentů proběhlo ve firmě ELKOP, která vyrábí hliníkové žebříky a patří mezi největší soukromé společnosti na středním Slovensku. Jeden ze spolumajitelů firmy nás přivítal a po krátkém představení výrobního programu jsme zde zanechali Martina a Juraje. Jejich pracovní náplň v prvním týdnu spočívala ve vyhledávání kontaktů na potenciální maloodběratele v České republice a jejich telefonickém oslovení s nabídkou ELKOPu.

Společně s Kateřinou a Alenou jsme přešli na městský úřad, kde nás přivítal primátor Dolného Kubína. Po vzájemném představení jsme se přemístili na odbor sociálních věcí, zdravotnictví a kultury. Tady se „kačenky" dozvěděly, co je čeká. V prvním týdnu měly za úkol přepsat písemnou agendu do počítače, což byl pro ně ze začátku „obtížný" úkol. Problémem je, že se na českých školách neučí slovenština a některá slovenská písmenka a slova jim připadala zvláštní Surprised. Po nějakém čase si s tím ale poradily.

Během začátku týdne, kdy to vypadalo, že se naši studenti po práci unudí k smrti, si našli kamarády ze slovenské školy a v pátek a v sobotu vyrazili na...Tongue out

                                                                                                                                                                                                                                                   J.Počer


karol.jpg
 prace1.jpg  prace2.jpg