Odborné stáže Leonardo da vinci - itálie

Titul1.jpgVe dnech 8. - 27. října 2007 se 3 studenti ze 4. ročníku  účastní odborné stáže ve firmě CORCOS INDUSTRIALE S.a.A. v Pinerolu v Itálii, která se uskutečňuje v rámci projektu „Leonardo da Vinci - Mobility". 
V neděli 7. října jsme odletěli z Prahy do Milána a v noci, po příjezdu do Pinerola, jsme byli ubytováni v krásném novém hotelu „Residence IL TORCHIO", který byl postaven před dvěma lety pro potřeby zimních olympijských her v Turíně.

V pondělí 8. října v 8.30 hodin jsme byli přivítáni ve firmě CORCOS vedoucí personálního oddělení a poté proběhla prezentace firmy, seznámení s jejími výrobky a proškolení o bezpečnosti práce. Potom byli studenti rozděleni na jednotlivá pracoviště - dva z nich pracují přímo v personálním oddělení a jedna studentka vykonává stáž v oddělení odbytu (v odbytovém skladu).  Pracovní doba je poměrně tvrdá - od 8.30 do 17.30 hodin s hodinovou přestávkou na oběd.

Jan Šturma a Ivana Pavlisová, kteří pracují v personálním oddělení, první týden tvořili prezentační listiny pro brigádníky a pro zaměstnance, pracovali se životopisy zaměstnanců, vytvářeli průzkumový letáček v souvislosti se založením mateřské školy pro děti zaměstnanců, pracovali na programu na zlepšení životního prostředí a s dotazníky zaměstnanců.

Veronika Jonová, která pracuje v odbytovém oddělení, se seznámila s programem SAP (pro práci ve skladu pomocí PC), seznámila se s oběhem dokladů a pracovala s programem CIP na počítači.

Ve čtvrtek jsem se spolu se dvěma třídami z partnerské školy IIS„Michele Buniva" zúčastnila velmi zajímavé exkurze do firmy, která vyrábí Coca Colu ve 150 km vzdáleném městečku Biela.

V sobotu a v neděli měli studenti volno, které využili pro svůj odpočinek po namáhavém pracovním týdnu a také ke studiu Smile.  Příští týden v sobotu navštíví partnerskou školu, kam se velice těší, protože se zde setkají s italskými kamarády, se kterými se seznámili vloni při partnerské výměně mezi našimi školami.           

                                                                                                                                                                                               Ing. Milena Knajblová

 
                               
sudenti1.jpg                        
 Corcos1.jpg

 Residence1.jpg