Sportovní kurz v Chorvatsku ( 12.5. - 21.5. )

 

IMG 5138V pátek 12. 5. 2017 v odpoledních hodinách se třídy z 2. ročníků vydaly do Chorvatska. U školy jsme měli sraz ve 12.30, než se ale vše naložilo tak jsme vyráželi až kolem 14.30 . Cesta byla opravdu dlouhá a do Biogradu na Moru jsme dorazili okolo 10. hodiny dopoledne.
Ubytováni jsme byli v mobilehomech, kde jsme si sami uvařili první jídlo. Odpoledne se někteří vydali k moři, či po kempu, jiní odpočívali po dlouhé cestě. Navečer jsme se vydali do nedalekého městečka ochutnat zmrzku.
Druhý den nám začal rozcvičkou v 7.30 a v 9.00 nám začal první sportovní program. Rozdělili jsme se do 6 skupin ve kterých jsme vyzkoušeli různé aktivity ( párový workout, slackline, zumba,.. ).


Po obědě jsme utíkali na pláž užít si sluníčka a vyzkoušet průzračné moře, které bylo opravdu ledové. Po koupačce následoval další sportovní program, při kterém jsme si " dobrovolně povinně " vybrali to, co nás nejvíce bavilo.
Po náročném dni jsme se všichni těšili na zasloužený odpočinek. Den končil večerkou ve 22.00 .
Další dny probíhaly téměř stejně, někteří si je však zpříjemnily projížďkou podél moře na kolečkových bruslích.
V úterní podvečer jsme se šli připravovat na soutěž " Jaký mobilehome uvaří nejlépe " , někteří si na přípravě dali opravdu záležet, jiní zalili instantní polévku ( ale i snaha se cení..:-D ).
Vyhrály lívance. Po soutěži jsme zamířili na molo, kde jsme si při západu slunce zazpívali s doprovodem instruktora Petra hrajícího na kytaru.
Ve čtvrtek se část skupiny ( ti, co chtěli ) vydali lodí na nedaleký ostrov. Výlet nás trochu zklamal, protože na ostrově nebylo skoro nic.. Po návratu nás čekalo milé překvapení v podobě vynikající zmrzliny.
Místo odpoledních sportovních aktivit jsme si připravovali masky na karneval v Riu. Shromáždění všech účastníků zájezdu bylo v 18.00 u modrého stanu, následoval průvod masek až k pláži, kde jsme si všichni společně zatančili zumbu, kterou jsme se každý den učili. Závěrem karnevalu se uskutečnila diskotéka.
V pátek náš den začal opět rozcvičkou po které následovala sportovní olympiáda, při které jsme si užili spoustu legrace. V týmech jsme se navzájem podporovali a to nás vedlo k lepším výsledkům. Vyzkoušeli jsme si složit rap, jezení sušenek bez pomocí rukou atd.
Odpoledne jsme šli nachytat poslední sluneční paprsky a rozloučit se s mořem. K večeru proběhlo zhodnocení kurzu, při kterém se rozdaly ceny. Rozprchli jsme se do mobilehomů a začali jsme balit.
Poslední den ( sobota ) jsme museli mít v 9.00 vyklizené mobilehomy a celý den jsme čekali na autobus. První autous dorazil se 6 hodinovým zpožděním a první skupina odjela ve 23.30, druhá odjížděla okolo 3. hodiny ranní. Všichni jsme v pořádku dorazili do svých domovů.
Celý týden ve znamení sportu " Kdo přežije Chorvatsko" se nám vydařil, počasí bylo perfektní ( každý den bylo cca 23 – 25 °C ) jen jeden den nám pořádně sprchlo a padaly kroupy velikosti třešní.
Za všechny chceme poděkovat paní profesorce Kučerové a paní profesorce Bereckové, dále i instruktorům Petrovi, Filipovi, Ivet a Lůce za jejich trpělivost a péči o nás jako o vlastní.
MOCKRÁT DĚKUJEME !!!

Veronika Lupačová

VIDEO