Ples OA Liberec

NRL 0731Datum, na které se těšil každý z nás, letošních maturantů, je za námi. 3. března 2017 proběhl velkolepý maturitní ples Obchodní akademie Liberec. Dům kultury se povedlo kompletně vyprodat a všichni přítomní se nemohli dočkat zahájení.  

Po úvodním vystoupení taneční skupiny TAKT Liberec se na scéně objevili moderátoři onoho večera, Ondřej Sokol a Dalibor Gondík!

Ještě vystoupení taneční skupiny B-SOUL ACADEMY a ples byl oficiálně zahájen. 

Následovala nejvíce očekávaná část večera, předtančení! Během okamžiku nás třída 4. A, v čele se svou třídní profesorkou Mgr. Jolanou Rulíkovou přenesla o desítky let zpátky do období klobouků doutníků a dlouhých šál a předvedla úžasné swingové přestavení.

Se třídou 4. B diváci nahlédli do 60. let, kdy se rebelové ze 4. B, za podpory soudružky učitelky Vendulky Bernkopfové, snaží pokořit maturitní zkoušku. V rytmu diska zatančila třída 4. D s třídní profesorkou Mgr. Danielou Češkovou a na závěr našeho krátkého putování napříč 20. stoletím vystoupila 4. C s třídní profesorkou RNDr. Hanou Řezníčkovo a připomněla nám sametový převrat. Nádech svobody zavlál sálem. Ohromené publikum mělo po předtančení jednotlivých tříd šanci shlédnout vystoupení TAKT CHEERLEADERS, po jehož skončení pokračovala oficiální část plesu. 

Po proslovech následovalo slavnostní šerpování a po jeho konci jsme mohli vyrazit za volnou zábavou! Celý večer obstarávala hudbu a skvěle nás bavila hudební skupina KRAKATIT. 

Odbitím půlnoci, odhozením šerpy a po odvážném půlnočním překvapení rozhýbal sál sám Ondřej Sokol, když přijal nabídku zatančit si s každou přítomnou ženou, která o to bude stát.

Všichni se skvěle bavili a určitě je na co vzpomínat, ale teď pro nás začíná těžké období – maturita se rychle blíží! 

 

Za všechny maturanty

Matěj Fotr