Makro

1V pondělí 21. listopadu 2016 se třídy 3.B a 3.C zúčastnily exkurze v prodejně společnosti MAKRO Cash & Carry. Po uvítání byla studentům představena samotná společnost, její vize a cíle a názorně vysvětlena logistika - způsoby objednávání zboží, příjem, skladování a prodej zboží. Následně byli studenti rozděleni do čtyř skupin a postupně prošli jednotlivá oddělení prodejny.
Prohlídka začala právě ve skladu, který všechny překvapil, byl totiž velmi malý. Jako skladovací prostor totiž slouží také samotná prodejna, kde si zákazníci mohou vybírat z více než 35 000 produktů. Nabídka sortimentu je opravdu pestrá, ale rozhodně není konečná, protože společnost je schopná obstarat na přání zákazníka prakticky cokoliv, od vybavení podniků až po nejdražší vína, která mohou stát i stovky tisíc korun.
Informací jsme se dozvěděli tolik, že se to ani nedá všechno popsat. Mezi jednotlivými odděleními měly největší úspěch oddělení ovoce a zeleniny, kde jsme ochutnali různé druhy exotického ovoce, dále oddělení ryb, kde nám dali ochutnat mušle, které připravili čerstvé speciálně pro nás. Následovalo oddělení vína, kde nás energická sommeliérka zahltila informacemi nejen o vínu, ale také nám vysvětlila, že v businessu je důležitý osobní a přátelský přístup k obchodním partnerům.
Tato exkurze byla velice zajímavá a přínosná. Názorně a srozumitelně byl vysvětlen chod celého obchodu a mohli jsme se tak přesvědčit, že některé věci, o kterých se ve škole jen učí, existují také v reálné praxi. Po celou dobu exkurze se nám věnovali přední zaměstnanci liberecké pobočky, v jednotlivých odděleních nám byli k dispozici vedoucí a všichni byli velmi vstřícní a přátelští.
Za poskytnuté informace a zorganizování poutavé exkurze děkujeme všem zaměstnancům a vedení liberecké pobočky MAKRO.