Maturitní ples 2016

0Dne 27. 2. 2016 se uskutečnil maturitní ples Obchodní akademie Liberec. V 19:00 se otevřely dveře DK Liberec a sál se zaplnil natěšenými tvářemi našich rodičů, prarodičů, kamarádů a profesorů. Kdyby jen věděli, jaké úsilí a práce stály za celou událostí.
Ples odstartovala hudební skupina KRAKATIT, kterou následovalo vystoupení taneční skupiny TAKT Liberec. Poté přišla na řadu nejvíce očekávaná část plesu - maturitní videa a předtančení všech tříd. Téma plesu - Cesta kolem světa - se promítlo do celého plesu včetně předtančení.

Třída 4. A hledala svou třídní profesorku Mgr. Terezu Podholovou dle indicií z dopisu. Třída 4. B s čele s třídní profesorkou Ing. Ludmilou Zbyňkovou vyšetřovala vraždy v průběhu století. Se třídou 4. C jsme se vrátili do dětských let a cestovali jsme s Králíky z klobouku, s třídní profesorkou Ing. Milenou Knajblovou a profesorkou Mgr. Terezou Hnatovskou.. 4. D nás přenesla do Starověkého Řecka společně s jejich královnou Mgr. Reginou Pfannenstielovou. Diváci jen ohromeně obdivovali nápady a kreativitu jednotlivých tříd.

Po velmi krásných proslovech vedení školy a studentů následovalo šerpování maturantů. Jména maturantům předčítal moderátor rádia Evropy 2 Pavel Cejnar, který ples naprosto skvostně moderoval. Ošerpování skončilo a my se mohli konečně bavit. Zaběhli jsme do našich barů, které byly zasvěceny zemím jako Kuba, Irsko, Finsko a samozřejmě Česko. Na barech jsme ochutnali typické nápoje za skvělou cenu.

O půlnoci proběhlo odšerpování a celý sál roztancovalo půlnoční překvapení v podobě karaoke tanečního videa. Všichni se skvěle bavili, ale my maturanti byli smutní. Končí období pohody a začíná období stresu a urputné přípravy na maturitu.
Za 4. ročníky
Michaela Svatošová

Maturitní videa

4. A -  https://www.youtube.com/watch?v=4os1T2al_F8

4. B - https://www.youtube.com/watch?v=odJUdpkCoTY

4. D - https://www.youtube.com/watch?v=szAte60TVcw


Předtančení
4.B-https://www.youtube.com/watch?v=GXX2acIg4-U&