Sbírka pro SOS Kobaní aneb Jak 3. A konkurovala kantýně

12633391 1223600264334529 796286575 oVe středu 27. ledna jsme uspořádali svačinový koutek. Byl určen na podporu sbírky SOS Kobaní, o které jsme se dozvěděli na přednášce o týden dříve. Ta nesla název Válka v Sýrii očima novinářky Markéty Kutilové. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, některé až skoro šokující. Vyprávění o městě Kobaní zničeném tzv. Islámským státem nás zaujalo a rozhodli jsme se pomoci. Vše bylo domluveno celkem narychlo, ale přesto to klaplo. V úterý večer jsme pekli různé sladké i slané pochoutky, abychom ve středu mohli nasytit naše hladovějící spolužáky a dokonce i učitele. Rozhlasem byli všichni zváni k našim třem  stolům, jež se prohýbaly pod dobrotami za slušný peníz. Učitelé si rezervovali celé “balíčky” a dokonce nechávali dýška.
Zájem byl obrovský. Malá akcička plánovaná na jednu přestávku se nakonec protáhla na tři. Celkem se nám podařilo vybrat 2 516 Kč. Děkujeme moc všem, co přispěli.

Pokud chcete také přispět, všechny informace naleznete zde: http://soskobani.cz/

Za 3. A
Kristýna Davídková

PS: O akci jsme dali vědět Markétě Kutilové, zde je její reakce:
Vážená paní Špačková,
velmi děkujeme za zprávu o akci studentů OA v Liberci. A děkujeme za vaši podporu. 
Vaši studenti jsou skvělí.
Do Sýrie odlétáme i s penězi už za týden. Vy i studenti nás můžou sledovat přes naše facebookové profily......tam se také dozví, jak jsme nakonec s penězi naložily.
Peníze prosím zašlete na konto www.soskobani.cz

děkujeme

S úctou Markéta Kutilová

www.femisphera.com

www.soskobani.cz