Ukliďme Česko 2015

IMG 20150420 104310Studenti Obchodní akademie Šamánkova se v sobotu 18. dubna zúčastnili celorepublikové akce „Ukliďme Česko“, což je dobrovolnická akce, jejímž hlavním cílem je zredukovat množství odpadků a nepořádku okolo nás.
Sešli jsme se v 10 hodin ráno v Zeleném Údolí. Bohužel se však nedostavil náš hlavní organizátor a tak paní profesorka Vohradská vzala organizaci do vlastních rukou a vydali jsme se uklidit okolí naší školy, abychom zvelebili prostor, ve kterém se nacházíme téměř každý den. Po celou dobu úklidu panovala dobrá nálada, připadali jsme si totiž jako lovci pokladů. Opravdu jsme pár takových „pokladů“ našli, například nerozbalenou sprchovou hlavici, mlýnek a dokonce i spodní prádlo. Akce nás zaujala a doufáme, že se budeme moci zúčastnit i příštího ročníku „Ukliďme Liberec“.
Za 2.A Hanka Nevolová

Je fajn, že se i v dnešní moderní „počítačové době“ najdou mladí lidé, kteří nejsou lhostejní ani k přírodě ani ke svému okolí. Důkazem je i skupinka 20 studentů 2. ročníků, kteří dobrovolně přišli ve svém volném čase a s nadšením se pustili do „očisty“ našeho města. Touto cestou jim chci poděkovat a doufám, že budou dobrým příkladem i ostatním studentům, kteří zatím váhají.
G. Vohradská

IMG 20150420 104310