Maturitní ples 4. B a 4. D

1504047 10203444454816609 1271625745 nPoslední únorový den ovládla Kulturní dům v Liberci naše Obchodní akademie. Uskutečnil se zde maturitní ples tříd 4. B a 4. D, který byl druhým a posledním pro tento školní rok.
Hosté i samotní maturanti hodnotí celý večer velmi pozitivně – nechyběl mu vtip, spád a dokonce se i velmi přesně dodržovat časový plán večera. Pokud jste častý návštěvník maturitních plesů, tak víte, že je to vzácnost. Ples byl zahájen ve 20 hodin, i když samotní maturanti byli na místě o mnoho dříve. O hudbu se starala, jak je tomu tradičně při "obchoďáckých" plesech, skupina KRAKATIT a večerem provázel liberecký hudebník Jakub Děkan.

Vraťme se ale na začátek, krátce po čtvrt na devět to vše začalo. První přišla na řadu třída 4. B, která přehrála divákům svoje maturitní video o splněných dětských snech, po kterém následovalo předtančením na téma evoluce tance. Od 30. let minulého století jsme se přes šest skupinkových vystoupení dostali až do současnosti, kterou vyobrazilo společné vystoupení celé třídy.
Na řadu přišla 4. D, která začala předtančení battlem mezi skupinkou sličných dam a poněkud drsnějších hip hipových slečen. Následovala další skupinka, z jejíž vystoupení přítomným uvízla v paměti věta "zvedám, jsem v posilově sám ...". I předtančení 4. D bylo zakončeno vystoupením celé třídy.
Večer pokračoval v rychlém tempu a v devět hodin začal slavnostní nástup, který následovaly projevy maturantů a to nejdůležitější, totiž šerpování.
Po šerpování se dostala na dlouhou dobu do středu pozornosti skupina KRAKATIT, která zaplnila parket tanečními páry. V jedenáct hodin ji přerušili tanečnice z A-stylu Liberec, mezi nimi i maturantka Kateřina Čechová. Následně pokračovala hudba až do půlnoci a avizovaného půlnočního překvapení.
První vyšli na parket kluci ze 4. B a „ukázali“ přítomným běžně nevídané věci. Půlnočním překvapením 4. D bylo vystoupení libereckého uskupení ATMO music, které doprovodil i moderátor večera Jakub Děkan. Atmosféra rezonovala hlavně při populárním songu Andělé a nejeden z maturantů se podíval i na pódium.
Večer pokračoval v Domu kultury až do druhé hodiny ranní. Pro většinu maturantů ale končil až mnohem déle, protože ten večer patřil jenom jim.
Jan Vajsejtl