Stáže v Německu

SAM 3414V neděli 6. 10. 2013 jsme se o několik hodin dříve, než bylo původně plánováno, vydali samostatně do Mnichova. Chtěli jsme totiž na vlastní kůži zažít Oktoberfest - znamenalo to vstávat ve 3 hodiny ráno a poté absolvovat sedmihodinovou jízdu vlakem. Na hlavním nádraží v Německu nás přivítala s doslova otevřenou náručí německá kamarádka Isabell, kterou jsme poznali při jejím pobytu v Liberci. Isabell nás provedla po Oktoberfestu. Verča s Andy vyzkoušely všechny šílené atrakce (např. volný pád z 80 m), dále jsme navštívili jeden z mnoha stanů, kde nás naprosto uchvátila „oktoberfesťácká“ atmosféra a nezapomněli jsme si ani dát tradiční tuplák.
Po Oktoberfestu nás Isabell odvedla ke škole, kde na nás již čekali naše Gastfamilien a náš pan profesor Šíma, který nám přivezl kufry. Každý jsme se vydali svým směrem a náš pobyt v Německu začal na ostro.
V pondělí ráno jsme se nejdříve sešli ve škole, odkud nás němečtí studenti odvedli na místa našich praxí. První dny byly náročné, hlavně po psychické stránce. Po práci jsme se scházeli s panem profesorem Šímou na Marienplatzu. Byli jsme velice rádi, že se konečně vidíme a můžeme mluvit česky.
Další dny probíhaly již bez větších obtíží. Na mnichovskou dopravu jsme si brzy zvykli a nemuseli jsme už při cestě bloudit. V tuto chvíli si Mnichova pořádně užíváme, ale mrzí nás, že máme málo volného času (pracovní doba končí v 16:30). Proto jsme se nemohli dočkat víkendu, kdy jsme podnikli spoustu výletů.
Už jsme viděli Mnichov z ptačí perspektivy, Anglickou zahradu, Olympiapark a spoustu dalších památek. Samozřejmě jsme zde nezapomněli ochutnat pár specialit. V neděli jsme se poprvé dostali mimo Mnichov. Navštívili jsme jeden z nejkrásnějších zámků na světě – Neuschwanstein. Dojmy z výletů a celého našeho pobytu jsou úžasné! Příští víkend nás čeká Salzburg a exkurze do koncentračního tábora v Dachau. Počasí nám zatím vždy přálo. Velkou výhodou je, že jsme dobrá parta, která se spolu stále směje. Moc se těšíme na další 2 týdny strávené v Mnichově.
Jan, Veronika, Andrea a Lucie