Dívčí florbalový turnaj ke 150. výročí založení školy

DSCF8859

Je úterý. Čekáme na turnaj dívek základních škol ve florbale plni očekávání a obav. Turnaj pořádáme poprvé.

Podaří se? Budou všichni spokojeni? Ředitelkou turnaje je Mgr. Ivana Berecková, které patří velký dík. Měsíční příprava je úspěšná. Turnaje se účastní 8 základních škol. Poháry jsou připraveny a naleštěny, diplomy napsány a nervozita stoupá.

Konečně! Je 9:00 a Mgr.Jaroslav Šíma zahajuje turnaj. Můžeme začít!
Hraje se systémem každý s každým, tedy 2x7 vyčerpávajících minut. Herní dopoledne je opravdu náročné.
„Infarktové“ vítězné pokřiky znějí z každé strany tělocvičny a dívky z poražených družstev mají zklamané tváře, nechyběly ani slzy.

Konečně, máme vítěze! Nejvíce radosti zní z družstva ZŠ Liberec Dobiášova, která získává 1.místo. Na 2.místo stoupá ZŠ Ostašov, 3.místo patří ZŠ Česká Vesec a 4. bramborové místo obsadila ZŠ Barvířská.
5. – 8.místo získávají školy v pořadí ZŠ 5.květen,ZŠ Husova-Frýdlant, ZŠ Lužická a ZŠ Švermova.

Na závěr turnaje jsme také vyhodnotili nejlepší hráčku, kterou se stává Petra Bergmanová ze ZŠ 5. května a nejlepší střelkyni se stává Vendula Plíšková ze ZŠ Dobiášova.

Všem družstvům, vítězům i poraženým, gratulujeme a děkujeme za sportovní zážitky a hru v duchu Faire Play. Pro vítěze i poražené jsou připraveny věcné ceny od našich sponzorů - Česká spořitelna, Kerda sport, DJ-net. Děkujeme.
V neposlední řadě poděkování patří nestranným rozhodčím a studentům OA – Ondrovi Jágrovi, Sebastiánu Galbavému, Davidu Teplému a zapisovatelům – Josefu Zachovalovi a Dominiku Hořákovi.
O doprovodný program se postarala děvčata z A-stylu – Michaela Vinklárková a Dana Šarounová z OA.

Doufáme, že se akce zdařila, všichni byli spokojeni, a těšíme se za rok na pokračování „dívčí florbalové tradice“!

Jitka Kučerová

 

Další foto naleznete v galerii.