Ekonomický tým Junior 2018

IMG 20180927 145221 767Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se na naší škole uskutečnilo krajské kolo prestižní soutěže Ekonomický tým Junior 2018, které se zúčastnili studenti čtvrtých ročníků. 

V sázce bylo dost! Soutěžilo se o skvělé ceny a postup do celostátního finále, které se v letošním roce koná v Písku.
Naše škola poskytla dva šikovné tříčlenné chlapecké týmy ze 4.A. K našim týmům se připojily dva týmy z Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou a jeden tým z Obchodní akademie Česká Lípa. Všechny týmy byly rozhodnuté vyhrát.
Soutěž se skládala ze dvou částí. 1. část byl písemný test. Test začaly psát všechny týmy současně a 60 minut si lámaly hlavy nad 60 otázkami, které prověřily znalosti z ekonomiky, účetnictví, informatiky a všeobecného přehledu.
Po dokončení první části na týmy čekalo občerstvení. Po krátkém odpočinku a zhodnocení první části soutěže byla na řadě ta těžší část soutěže.
V 2. části paní profesorky z Jablonce, České Lípy a Liberce usedly do čtyřčlenné poroty a hodnotily prezentaci, kterou si musel každý tým připravit na dané téma, které bylo pro všechny stejné - “Jak rozumně naložit s penězi, které dostala osmnáctiletá dívka od rodičů - jak by je měla investovat, aby je kvůli inflaci postupně neztrácela?”.
Hodnotila se originalita nápadů, na jejichž přípravu měly týmy 30 minut, a následná desetiminutová prezentace.

Bylo to dramatické a napínavé do samého konce, každý se chtěl umístit co nejlépe a nikdo nechtěl prohrát. Nakonec pan ředitel Mgr. Jaroslav Počer rozdával diplomy v tomto pořadí:

5. místo - OA Česká Lípa
4. místo - VOŠMOA Jablonec nad Nisou
3. místo - VOŠMOA Jablonec nad Nisou

Když se na pátem, čtvrtém a třetím místě umístily školy z Jablonce a České Lípy, vypukla mezi námi euforie a bylo nám jedno, který z našich týmů bude první. Jsme přece ze stejné školy, stejné třídy.

Pan ředitel pokračoval:

2. místo - OA Liberec (David Basík, Marek Raibr, Vladyslav Tkachenko)
1. místo - OA Liberec - (Jan Bártl, Lukáš Gerhart, Adam Jákl)

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony. Vítězům přejeme hodně štěstí v celostátním kole soutěže, kde budou obhajovat 3. místo z minulého roku.
Velký dík patří také našim profesorkám, které se podílely na pořádání této soutěže. Jmenovitě: Ing. Svatava Tesařová, CSc., Ing. Bohumila Novotná, Ing. Petra Voplakalová a Ing. Kateřina Šťastná.
Dále děkujeme slečnám z třetích ročníků, které byly po celou dobu soutěže skvělými průvodkyněmi.

Adam Jákl a Jan Bártl, 4.A