Vivat! Živojó! Ať žije republika!

vlajkaObchodní akademie Liberec uspořádala ke 100. výročí založení naší republiky malý kvíz. Kvíz je zaměřen na 28 českých osobností, které významným způsobem ovlivnily nejenom české dějiny uplynulých sta let. Některé jsou osobnosti velmi známé, jiné méně, ale přesto významné. Úkolem jednotlivých tříd bude na základě uvedených indicií danou osobnost odhalit.

Od 1. 10. se každý týden objeví 7 osobností. Kartičky s indiciemi se budou nacházet na místech, která jsou označena na mapě. A aby to nebylo tak jednoduché, mapa ukazuje hned všech 28 míst najednou. Umístění kartiček může také leccos napovědět.
Jména osobností je třeba napsat pod správným číslem do záznamového archu. Ten bude k dispozici u třídních učitelů od prvního dne soutěže. Ke jménu osobnosti je ještě nutno připsat to, čím se do naší historie nejvíce zapsala.
Vyplněné záznamové archy zástupce třídy může odevzdat od 1. 11. do 3. 11. přímo do rukou paní profesorky Terezy Podholové. Při rovnosti bodů za správné odpovědi bude rozhodovat datum, popřípadě čas odevzdání.
Vítězná třída pojede do Prahy a podívá se do nově otevřeného Národního muzea.

Kvíz si můžete zkusit nanečisto. Tento týden se objeví nesoutěžní osobnost naší historie – svatý Václav a prozradí, kdy soutěž vypukne.