Chorvatsko

P1100533V sobotu 26. května se studenti druhých ročníků sešli před školou, a to z jediného důvodu, čekal nás vytoužený kurz do Chorvatska. Cesta do Biogradu na Moru byla velmi dlouhá, my jsme se ale nenechali jen tak vyvést z míry, a tak jsme si cestu zpříjemnili hrami a zpíváním. Když už jsme konečně ucítili vůni moře a mohli vystoupit z autobusu, čekaly na nás naše malé domečky s názvem mobilehome. Dorazili jsme chvilku po poledni, a jelikož nás slunce pálilo všude, kde se jen dalo, nezbývalo nic jiného než se zchladit v krásně průzračné vodě.

Na každý den pro nás byly připraveny různé aktivity od zumby, plavání, volejbalu až po pétanque. Nesmělo také chybět všemi oblíbené ranní běhání, které nás po ránu pořádně nakoplo, a nebo spíše naopak? Pestrý program také doplnila plavba v kajacích a Fish picnic.
Všichni se ale bohužel Fish picnicu nezúčastnili, pro ně byl připravený náhradní program, který obsahoval spoustu netradičních aktivit. Během kurzu jsme také opustili kemp a navštívili malebné městečko, kde jsme měli možnost si nakoupit, protože jsme si všichni vařili sami. Dost obohacující zkušenost pro všechny.

Proběhlo také hned několik soutěží, jelikož jsme byli rozděleni do 6 skupin, které představovaly jednotlivé země, měli jsme možnost zahrát si proti sobě Olympijské hry. Soutěžili jsme v paměti, běhu, plavání atd. Náš souboj vyhrál stát Ukrajina, sláva vítězům, čest poraženým. Další soutěží bylo video, které měly jednotlivé země připravit. Tohoto nečekaného oříšku se všichni zhostili statečně. V neposlední řadě jsme soutěžili o nejlepší jídlo. Musím říct, že všichni porotci museli mít velmi silný žaludek.

Kurz jsme zakončili karnevalem s různými převleky. Hned několik kluků si vyzkoušelo, jaké je to nosit sukni a líčit se, další využili bílá prostěradla a hned z nich byli antičtí předci. Na karnevalu jsme tančili zumbu, ale v jedné chvíli se to zvrtlo a zazněla známá melodie písně Tour De France.

Na sobotu 2. června se z nás těšilo jen pár lidí, čekal nás odjezd domů. Vyrazili jsme kolem čtvrté odpoledne a v Liberci jsme byli kolem desáté hodiny druhého dne. Všichni opálení a unavení popadli své batohy a utíkali domů vyprávět zážitky, na které jen tak nezapomeneme. Za to všechno můžeme poděkovat paním profesorkám Bereckové a Kučerové. Velké díky také patří Verče, Davidovi, Petrovi, Filipovi, kteří byli naši trpěliví instruktoři. Děkujeme za skvělý zážitek!


Kristýna Švíková, 2. D