Besedy 4. ročníků  - Úřad práce v Liberci

IMG 0848Jako každoročně, proběhly i letos dne 28. března ve velké posluchárně besedy Informačního a poradenského střediska Úřadu práce v Liberci.
Za nedlouho opustí naši školu žáci 4. ročníků, a tak se debatovalo zejména o tom:
co dělat po ukončení studia, jaké jsou možnosti v případě, že absolvent nebude přijat na vysokou školu (pozor na zdravotní pojištění)
jaké služby nabízí ÚP v případě, chceme-li pracovat v zahraničí, (co je europass a kdo nám ho vydá)
co je to status studenta (opět důležité zejména kvůli zdravotnímu pojištění!)
na co nezapomenout v případě, když ukončíme studium
jak si hledat zaměstnání, jak se prezentovat, jaká práva i povinnosti má zaměstnanec, jaká práva pak zaměstnavatel apod.
I když většina našich absolventů pokračuje nejprve v dalším studiu na vysokých školách, jsou to jistě informace, které se jim dříve či později určitě budou hodit. Většinu informací, o kterých se hovořilo, najdeme na https://portal.mpsv.cz.
Ti, kteří budou mít ještě nějaké dotazy, mohou se obrátit buď na výchovnou poradkyni nebo se obrátit přímo na Informační a poradenské středisko na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Simona Daňková, výchovný poradce
A jaké je hodnocení jedné ze studentek (Aneta Pavelková 4. B)?
Beseda byla pro mě opravdu přínosná, dozvěděla jsem se spoustu informací, které jsem netušila, že ÚP nabízí. Přednášející navíc mluvila skvěle a tak nám to dokázala zpříjemnit.
Určitě se i moji spolužáci dozvěděli něco nového a přínosného. Jsem ráda, že se beseda konala.