Exkurze do Parlamentu České republiky

IMG 1004V pátek 10. listopadu 2017 se naše třída 4.A vydala na exkurzi do matičky naší země, Prahy. Konkrétně do Parlamentu České republiky.

V 8:45 jsme se všichni sešli na Černém Mostě a spolu jsme se vydali na zastávku Malostranská, odkud jsme došli k naší první zastávce - Senátu. Tam jsme dorazili o chvilku dříve, takže jsme se zastavili v McDonald’s na krátké občerstvení.
Následovala prohlídka Valdštejnského paláce, kde se Senát nachází. Nejdříve jsme museli projít bezpečností kontrolou. Následně jsme se dozvěděli několik zajímavostí z historie tohoto objektu a prošli jsme zajímavé místnosti. Součástí byla i prohlídka jednacího sálu, jenž se nachází v místech bývalých Valdštejnových koníren.

Další částí exkurze byla Poslanecká sněmovna. Její sídlo je na Malé Straně a součástí je komplex několika budov. Nejdříve jsme zhlédli zajímavé 20minutové video s téměř všemi informacemi. Následovala prohlídka několik budov, zejména Thunovského paláce. Další budovou je palác Smiřických nebo Šternberský palác. Exkurzi jsme zakončili v hlavním jednacím sále sněmovny, který můžeme znát převážně z televize.

Při prohlídkách jsme uplatnili své znalosti z hodin práva a zjistili jsme nové zajímavé informace.

Kristýna Zíková, 4.A