Čtvrťáci na exkurzi v Praze

IMG 20161209 104706Třídy 4. C a 4. B se v rámci projektu organizace Člověk v Tísni zúčastnily exkurze v nádherné budově Českého rozhlasu. Tajemný nádech dávných časů doprovázel naši skupinku již od prvních okamžiků. Vždyť právě na tomto místě, ve Vinohradské 12, se hned několikrát tvořily dějiny. Ty byly sice prolity krví, ale ukázka hrdinství i odhodlání budiž důkazem o důležitosti těžce vybojované svobody, a to nehledě na to, že nepřišla hned.
Všichni žáci pohlédli do historie hned v úvodní fázi přednášky, ať už pomocí vystavených starobylých radiových vysílačů nebo videa ukazujícího autentické záběry již zmiňovaných ozbrojených konfliktů. Ty se udály v letech 1945 a 1968.
A co bylo na řadě dál? Třeba slavný páternoster, jenž dostal prostor v nejednom českém filmu, nebo vysílací studio stanice Radio Wave. Bylo nadmíru zajímavé sledovat moderátory při živém vstupu, nevšední zážitek umocnila ještě přednáška o hlavním tématu celé akce – migraci.
Právě migrace vzbuzuje v mnoha zemích vlnu nenávisti a líté boje, je však nutné se na tento problém nedívat pouze skrz prsty. V tom tkvěla hlavní podstata zajímavé přednášky specialistky Zuzany Rejchové, která byla tvůrkyní a moderátorkou pořadu zabývajícího se právě tímto tématem nazvaným Crossings. Akce se velmi vydařila a byla příjemným zpestřením jinak pochmurného pátečního dne.
Celé exkurzi předcházel neméně zajímavý seminář s Kristýnou Brožovou z organizace Člověk v Tísni a Fatimou Rahimi, která moderuje vlastní pořad na Radiu Wave. Jejich společná přednáška byla úvodem pro následující dění i výjezd do Prahy.

IMG 20161209 121757

IMG 20161209 104644